Ogłoszenia Duszpasterskie: 22 Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021r.

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie męczeństwa św. Jan Chrzciciela. Jednocześnie na mocy postanowienia papieża Franciszka przeżywamy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
  2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michała Ghebre, kapłana i męczennika ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który poniósł śmierć męczeńską w Etiopii.
  3. W środę – 1 września – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Jest to równocześnie 82 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny oraz o wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny. Prośmy również o łaskę pokoju dla całego świata.
  4. W środę też rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowy rok szkolny będziemy modlić się podczas wszystkich Mszy św. Okazja do spowiedzi w naszym kościele w  dni powszednie od 530 do 900   i od 1700  do 1800, a w niedzielę – 30 minut przed każdą Mszą św.
  5. W liturgii tygodnia: w czwartek wspomnienie błogosławionego Ludwika, Józefa Francois i towarzyszy; w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic: Marii Stelli Mardosewicz  i 10 Towarzyszek – Sióstr Nazaretanek z Nowogródka.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych  dniach po Mszach świętych o godz. 900 i 17.30 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, jakich doznaje od ludzi; w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00 wynagradzające NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Pragniemy powiadomić o bardzo ważnej inicjatywie, jaką podejmujemy w naszym kościele.  Ks. prof. dr hab. Waldemar Rakocy CM, wieloletni wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, będzie głosił w naszym kościele katechezy pogłębiające główne prawdy wiary.  Katechezy będą miały miejsce od września do czerwca – poza wyjątkami w trzecią niedzielę miesiąca. Pierwsza katecheza zostanie wygłoszona 26 września i będzie dotyczyła roli rozumu w dojściu do wiary, czyli odpowie na pytanie, w jaki sposób można pomóc niewierzącemu w odkryciu Boga.