Ogłoszenia Duszpasterskie: 17 Niedziela Zwykła – 25.07.2021r.

  1. Dzisiaj 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła  i  św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
  2. Trwa dziewięciotygodniowa nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Każdego dnia podczas wszystkich Mszy św. modlimy się o dobre przygotowanie do tego wydarzenia. A w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek w wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców NMP;  w czwartek wspomnienie św. Marty; w piątek wspomnienie św. Justyna de Jacobis, biskupa, misjonarza pracującego w Etiopii; w  sobotę 31 lipca  wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli  kapłana; w przyszłą niedzielę św. Alfonsa Marii  Ligouriego, biskupa  i doktora Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia – przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  5. W związku z Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym, zaplanowanym w dniach 5-12 września 2021 r. w Budapeszcie, osoby zainteresowane tym wydarzeniem, prosimy o kontakt z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
  6. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadza dziś Akcję pomocy dla 9 letniego Filipka. Chłopiec choruje na zespół wad wrodzonych. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne podziękowanie
  7. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży i dobrego bezpiecznego wypoczynku.