Ogłoszenia Duszpasterskie: 13 Niedziela Zwykła – 27.06.2021r.

  1. Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Dla chrześcijan ten czas powinien być cennym darem, który służy wzrastaniu w dobru i miłości, służy pogłębianiu więzi z Bogiem i ludźmi. Nie zapominajmy w czasie wakacji o najważniejszym obowiązku każdego katolika – o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.
  2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i męczennika; we wtorek – 29 czerwcaUroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Uroczyste Msze św. w naszym kościele św. o godzinie:  8.00;  9.00  i  17.30; w sobotę  3 lipca,  święto  św. Tomasza Apostoła.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek po Mszach św. o 900 i 1730 nabożeństwo do NSPJ. Okazja do spowiedzi codziennie od 530 do 930 i od 1700 do 1800. W sobotę po Mszy św. o godzinie 900  nabożeństwo wynagradzające Najświętszej Maryi Pannie za wszelkie zniewagi.
  4. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczna rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  5. Zapraszamy na koncert muzyki sakralnej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (7.04) bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 16.30. Na organach zagrają Bartłomiej Chmielewski oraz Igor Sikorski, a zaśpiewa Franciszek Pawłowski. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłuchania koncertu na żywo w tych trudnych czasach.
  6. Dzisiaj we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w wielkim pożarze w Nowej Białej. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi. Ofiarę na ten cel można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży i dobrego bezpiecznego wypoczynku, a solenizantom najbliższych dni – opieki świętych patronów.