Ogłoszenia duszpasterskie: IX Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021r.

  1. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  3. W czwartek – 3 czerwca –  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało ). Centralna procesja Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny rozpocznie się Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską o godzinie 900.  Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  4. W Uroczystość Bożego Ciała, w kościele św. Floriana o godz.1515 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św., a następnie przejdzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy. Proboszcz parafii – ks. Prałat Grzegorz Szewczyk zaprasza wszystkich do udziału w tej procesji.
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszelkie zniewagi i grzechy a w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  6. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiali od wtorku, zawsze po Mszy św. wieczornej.
  7. W przyszłą niedzielę o godzinie 1200 będzie w naszym kościele Uroczysta Msza św. kapłanów przeżywających w tym roku jubileusze: 50-lecia, 40-lecia i 30lecia kapłaństwaJubileusz 50-lecia będzie obchodził ks. dr Stefan Uchacz należący do naszej wspólnoty a posługujący na co dzień Siostrom Miłosierdzia  w Zebrzydowicach, 40-lecia ks. Marcin Stasiowski i ks. Jacek Gasiński, a 30-lecia ks. Dyrektor Krakowskiej Prowincji Sióstr Miłosierdzia ks. Bogdan Zapotoczny. W Mszy św. będzie uczestniczył  nowo wybrany Prowincjał  Polskiej  Prowincji  Zgromadzenia Misji ks. Wizytator dr Paweł Holc i Sekretarz prowincji ks. Adam Borowski, którzy również obchodzą jubileusz 30-lecia posługi kapłańskiej.