Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość w języku ludowym nazywana jest także w Polsce Zielonymi Świątkami. To najstarsze święto w Kościele katolickim – obchodzono je bowiem już w czasach apostolskich. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: ,, O Stworzycielu Duchu przyjdź…”.
  2. Rodzina Wincentyńska wspomina dzisiaj św. Joannę Antydę Thouret.
  3. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Uroczyste Msze św. odprawimy o godzinie: 800; 900 i 1730.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy zawsze po Mszy św. wieczornej.
  5. W liturgii tygodnia w środę wspomnienie św.Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  6. W środę 26 maja – przypada Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy; dla żyjących  – prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych –  o dar nieba
  7. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 30 – 9.30   i  17.00 – 18.00, w niedzielę  30 minut przed każdą  Mszą św.
  8. W przyszłą niedzielę – 30 maja – obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.