Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021r.

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Obejmijmy na miarę naszych możliwości ludzi głodujących modlitwą i pomocą materialną.
  2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek Uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym dniu otoczmy Siostry Miłosierdzia, które posługują również w naszym Domu i kościele, szczególną modlitwą. Wypraszajmy Siostrom potrzebne Boże błogosławieństwo w realizacji charyzmatu Zgromadzenia i łaskę nowych powołań; w czwartek 13 maja wspomnienie Najświętszej   Maryi  Panny  z Fatimy; w piątek święto św. Macieja apostoła; w sobotę wspomnienie Błogosławionej Zofii Czeskiej zakonnicy, założycielki Sióstr Prezentek.
  3. We wtorek 11-go  maja o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA  Ś w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.
  4. W sobotę 15 maja w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy na Stradomiu, odbędzie się uroczystość święceń Prezbiteratu i Diakonatu. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. biskup, Robert Chrząszcz. Liturgia będzie transmitowana  za pośrednictwem Internetu na youtube. Kandydatów do święceń ze Zgromadzenia Misji, odprawiających aktualnie rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które sprawujemy w dni powszednie codziennie o godzinie 18.00 a w niedzielę o 17.15. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 30 – 9.30   i  17.00 -18.00. W niedzielę 30 minut przed każdą  Mszą św.
  7. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.