Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021r.

  1. Dzisiejsza, czwarta Niedziela Wielkanocna, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też 58 Tydzień Modlitw o Powołania. Trzeba nam ciągle prosić Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, gotowych podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. W tej intencji będziemy modlić się przez cały tydzień w czasie Mszy świętych i nabożeństw wieczornych. Dzisiaj przypada święto św. Marka ewangelisty. Jest to dzień imienin Jego Ekscelencji Ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
  2. Dzisiejsza niedziela jest też ogólnopolskim Dniem modlitw za kierowców.
  3. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu : w poniedziałek przeniesienie relikwii św. Wincentego a Paulo; w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki  Europy. W tym dniu  rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika; w sobotę 1 – maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  4. W piątek po wieczornej Mszy świętej o godz.1730 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiali przez cały miesiąc maj po Mszy św. popołudniowej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 9.00 okolicznościowe nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi codziennie od 5.30 do 9.30 i od 17.00 do 18.00.
  6. Beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września bieżącego roku w Warszawie.
  7. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Domu Ojca z powodu zarażenia koronawirusem.