Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela Zwykła – 22.11.2020 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  2. W naszej Ojczyźnie we wszystkich kościołach odnawiany jest dziś Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Poprzez ten Akt zapraszamy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, aby królował w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym, w całej naszej Ojczyźnie.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy.: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy; w środę wspomnienie  św. Katarzyny Aleksandryjskiej; w piątek27 listopada – Wspomnienie Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik;  w sobotę  – 28 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Laboure, dziewicy – Siostry Miłosierdzia, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik; w przyszłą niedzielę29 listopada – przypada Rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.   W tych ważnych dla Sióstr Miłosierdzia dniach otoczmy Siostry Szarytki naszą szczególną modlitwą. Dom Prowincjalny Sióstr Miłosierdzia znajduje się przy Warszawskiej 8. Siostry Miłosierdzia pracują również w naszym domu i kościele. Prośmy dla Sióstr o potrzebne łaski w realizacji charyzmatu i o dar nowych powołań. 27 listopada podczas każdej Mszy św. będzie można otrzymać Cudowny Medalik.
  4. W przyszłą niedzielę – 29 listopada – rozpoczyna się Adwent. Okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Już w przyszłą niedzielę będzie można otrzymać świece wigilijne i opłatki. W dni powszednie Adwentu o godz.700 będziemy odprawiali Roraty. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę też Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW” przeprowadzi akcję zbierania funduszy dla 9-letniego chorego na zespół wad wrodzonych Filipa.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa w ostatnim tygodniu roku kościelnego.