Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020r.

 1. Dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: 
  w poniedziałek  9 listopada rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej
  we wtorek        10 listopada  wspomnienie św. Leona Wielkiego
  w środę            11 listopada  wspomnienie św. Marcina z Tours
  w czwartek       12 listopada   wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika,
  w piątek           13 listopada   wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza,  i Krystyna –  pierwszych męczenników  Polski.
 3. 11 listopada obchodzić będziemy 102-gą  Rocznicę  Odzyskania  Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny  o  godzinie  900.  Natomiast o godzinie 1500  jak co miesiąc, Koronka do Miłosierdzia Bożego   i  Msza św.  w intencji chorych z udzieleniem  Sakramentu  chorych w kaplicy przy Cudownej Figury Matki  Bożej  Lourdeńskiej.
 4. W miesiącu listopadzie szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych.
 5.     Wypominki roczne przyjmujemy na furcie naszego Domu pod numerem 19.
 6. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw.szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).