Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020r.

  1. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pomodlimy się za zmarłych.
  2. Jutro – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W szczególny sposób modlić się będziemy o Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych, przebywających w czyśćcu. Największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i Ofiary Mszy świętej. Od 2 listopada do 10 listopada w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach w naszym kościele, będziemy odprawiać wieczorną Mszę św. o godzinie 17.30.  
  3. Zachęcamy do zyskiwania i ofiarowania odpustów za naszych drogich zmarłych. Przepisy o Odpustach za zmarłych są następujące: Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś i jutro mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można ten odpust zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze Nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują  odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w bieżącym przez cały miesiąc listopad (począwszy od 3 listopada) jest zupełny w inne dni roku – cząstkowy.
  4. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza św. Antoniego. Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych przez cały miesiąc listopad.
    Na furcie naszego domu przyjmujemy wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy Mszę świętą o godz.17.30.  Na furcie naszego domu można również zamawiać  Msze św. (dziś 1 listopada wyjątkowo furta nieczynna).
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św.  Msza święta o godzinie 9.00 okolicznościowe nabożeństwa.
  6. W środę 4 listopadaprzypada w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.
  7. Zachęcamy do codziennej modlitwy o ustanie pandemii i pokój w Ojczyźnie.
  8. Polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich naszych zmarłych:

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !