Ogłoszenia Duszpasterskie: XXX Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – 25.10.2020r.

  1. Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
  2. W liturgii kościoła w środę Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.
  4. W  przyszłą  niedzielę – 1 listopada –  będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu uwielbiamy Boga wieków w Jego Świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  5. W przyszły poniedziałek – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych, przebywających w czyśćcu. Pamiętajmy, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy  i Ofiary Mszy świętej. Od 2 listopada do 10 listopada w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach w naszym kościele, będziemy odprawiać wieczorną Mszę św. o godz.17.30.
  6. W tym roku nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny ale przez cały miesiąc listopad i ofiarować go  za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza i spełnienie wymaganych prawem warunków. Są nimi spowiedź sakramentalna, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.
  7. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza  św. Antoniego.    Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych przez cały miesiąc listopad.
    Na furcie naszego domu przyjmujemy wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy Mszę świętą o godz.17.30.

Zachęcamy do codziennej modlitwy o ustanie pandemii.