Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020r.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Misyjną pod hasłem: Oto ja, poślij mnie”, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wspierajmy wielkie dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą i ofiarami. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na misje.
  2. Dzisiaj też przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich, którzy odważnie i nawet z narażeniem własnego życia, niosą pomoc drugiemu człowiekowi w czasie trwającej pandemii.
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy przez cały październik po wieczornej Mszy św. Od 13 – 21 października do nabożeństwa różnicowego dołączamy modlitwę nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o pełną ochronę życia nienarodzonych. Trybunał Konstytucyjny 22 Października ma decydować o zgodności ustawy o ochronie każdego dziecka poczętego.
  4. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza św. Antoniego. Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych przez cały miesiąc listopad. Na furcie naszego domu przyjmujemy również Wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy wieczorną Mszę świętą o godz.1730.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii we wtorek Uroczystość św. Jan Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  6. W związku z wejściem naszego regionu w „czerwoną strefę” i wprowadzeniem nowych obostrzeń, Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dekret obowiązuje do odwołania.
  7. Apelujemy w tym trudnym czasie o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w tym do zakrywania nosa i twarzy dla dobra bliźnich oraz zachowanie dystansu.
  8. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy – przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę do tyłu (z 3h na 2h).

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.