Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

  1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest XX Dzień Papieski pod hasłem: ,,TOTUS TUUS. Przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu zdolnej, a niezamożnej młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tego wielkiego i  ważnego dzieła.
  2. Dzisiaj też, jak każdego 11- dnia miesiąca o godzinie 15.00 Msza św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej z udzieleniem Sakramentu Chorych. Mszę św. poprzedzi Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy po wieczornej Mszy św.: w niedzielę po Mszy św. o godz.16.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.30 .
  4. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Beyzyma – prezbitera; we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w czwartek wspomnienie; św. Teresy od Jezus, dziewicy i dr k-ła; w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;  w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w przyszłą niedzielę  wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty – patrona służby zdrowia.
  5. W piątek 16 października przypada 42 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  6. Wypominki za zmarłych można już składać do przeznaczonej na to skarbony. Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych przez cały miesiąc listopad. Na furcie naszego domu przyjmujemy również Wypominki Roczne.
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
  8. W nadchodzącym tygodniu niech  nam towarzyszy Boże błogosławieństwo!