Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2020r.

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu patrona ekologów.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy w niedziele po Mszy św. o godz.16.30, a w dni powszednie po Mszy św.
  o godz.17.30.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w piątek  wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka; a w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.
 4. W sobotę o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie wspólnoty Apostolatu Maryjnego.
 5. W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzony będzie XX Dzień Papieski pod hasłem: ,,TOTUS TUUS” (cały Twój). Przed kościołami zbierane będą ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu zdolnej,
  a niezamożnej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II, który przed
  42 laty został powołany na Stolicę Piotrową.
 6. Dzień 11-go października przypada w przyszłą niedzielę dlatego, o godzinie 1500 w naszym kościele kolejna MSZA  Św.  w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.