Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – Uroczystość św. Wincentego a Paulo – 27 września 2020r.

  1. Dzisiaj – 27 września – przeżywamy Uroczystość św. Wincentego  a Paulo, Patrona naszego kościoła, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oraz Patrona wszystkich katolickich dzieł charytatywnych.
    Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 12.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Prof. Adam Borowski, Sekretarz Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji. Dzisiaj w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 16.30. Dzisiaj też obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na pomoc dla poszkodowanych szczególnie po pożarze na wyspie Lesbos.
  2. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu w poniedziałek – 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej; we wtorek – 29 września – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie św. Hieronima; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek Świętych Aniołów Stróżów.
  3. tym tygodniu  przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek wynagradzające Najświętszemu Serca Pana Jezusa  a w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali codziennie po Mszach świętych wieczornych. W niedzielę – po Mszy św. o  16.30,  w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.30. Na pierwsze nabożeństwo zapraszamy w czwartek. W październiku udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele czy w kaplicach publicznych. W czasie nabożeństw różańcowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św., za Ojczyznę, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie) za misje, o wygaszenie pandemii koronawirusa; za chorych i cierpiących; w intencji personelu medycznego oraz o pokój na świecie.
  5. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Szczęść Boże!