Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020r.

  1. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu w poniedziałek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty; we wtorek wspomnienie błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; w środę wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  2. W czwartek w kościele ss. Prezentek w Krakowie wspomnienie Najświętszej Maryi   Panny od wykupu  Niewolników – Matki Wolności.
  3. W przyszłą niedzielę – 27 września – będziemy przeżywać Uroczystość św. Wincentego a Paulo, Patrona naszego kościoła, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarz i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oraz Patrona wszystkich katolickich dzieł charytatywnych. Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Profesor Adam Borowski – Sekretarz Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji będzie odprawiona o godzinie 12.00.  O godzinie 15.00  koronka do Bożego Miłosierdzia i Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 16.30. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii św. i modlitwa  w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień od 530 do 930 i od 1700 do 1800. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystościach Odpustowych.
  4. W przyszłą niedzielę, która jest obchodzona jako dzień Migranta i Uchodźcy, zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos po dramatycznym pożarze.
  5. Ksiądz Arcybiskup poleca, by podczas osobistej modlitwy zanosić błaganie o ochronę poczętego życia w czasie, gdy Trybunał Konstytucyjny rozpatrywać będzie legalność tzw. przesłanki eugenicznej.

Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli .