Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020r.

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Dziś też rozpoczyna się w Polsce X Tydzień Wychowania.
  2. W poniedziałek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Msze św.  z kazaniami: o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA  ODPUSTOWA – o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Profesor Przemysław Nowakowski CM – kierownik Katedry Historii Liturgii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II; specjalista liturgii wschodu. Koronka do Miłosierdzia Bożego w tym dniu o godz. 1500.
  3. We wtorek – 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej a w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.                   
  4. W czwartek 17 września przypada 81 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o poległych na Wschodzie.
  5. W piątek 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Święty Stanisław Kostka czczony jest także jako patron Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  6. W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca września, obchodzony jest  w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracowników mediów, aby wykonywali swoje powołanie z poświęceniem i zawsze byli głosicielami prawdy.
  7. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.