Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 06 września 2020r.

  1. We wtorek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W liturgii w środę wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy i bł. Fryderyka Ozanama.
  3. W piątek 11-go września o godzinie 1500 w naszym kościele kolejna MSZA  Św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. W tym dniu przypada też w liturgii wspomnienie św. Jana Gabriela Perboyra, kapłana i męczennika, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który w 1840 roku poniósł śmierć męczeńską w Chinach. Został zamordowany w mieście WUHAN, w którym rozpoczęła się trwająca obecnie pandemia koronawirusa COVID-19. Na ołtarzu znajdują się Jego relikwie. Za Jego przyczyną możemy modlić się już dziś o wygaszenie całej pandemii.
  4. W sobotę – w liturgii wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  5. Msza św. krzyżma obędzie się w sobotę 12 września 2020 roku w katedrze na Wawelu. We Mszy św. będą uczestniczyli tylko księża dziekani.
  6. W przyszłą niedzielę – 13 września rozpocznie się w naszej Ojczyźnie – 10 Tydzień Wychowania, który potrwa do 19 września
  7. W przyszły poniedziałek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie  Milatyńskim. Przed południem Msze św.  z kazaniem o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA  ODPUSTOWA –  o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi – Ks. Profesor Przemysław Nowakowski  CM – kierownik Katedry Historii Liturgii UPJP II.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.