Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020r.

  1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michała Ghebre, kapłana i męczennika, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który poniósł śmierć męczeńską w Etiopii.
  2. W poniedziałek ustanowiony przez Sejm RP Dzień „Solidarności i Wolności”.
  3. We wtorek – 1 września  – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Jest to równocześnie 81 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny oraz o wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny. Prośmy również o łaskę pokoju dla całego świata.
  4. We wtorek też, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowy rok szkolny będziemy modlić się podczas wszystkich Mszy św. Okazja do spowiedzi w naszym kościele  w  dni powszednie od 530 do 900  i od 1700  do 1800, a w niedzielę – 30 minut przed każdą Mszą św.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie błogosławionej Bronisławy; w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła; w środę wspomnienie Błogosławionego Ludwika, Józefa Francois i towarzyszy; w piątek wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic: Marii Stelli Mardosewicz  i 10 Towarzyszek – Sióstr Nazaretanek z Nowogródka; w sobotę wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i  zakonnicy.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych  dniach po Mszach świętych o godz. 900 i 17.30 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, jakich doznaje od ludzi; w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00 wynagradzające NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Pamiętajmy, by łączyć się w modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 20.30 o wygaszenie pandemii koronawirusa.
  8. Wszystkim, którzy w rozpoczynającym się tygodniu będą przeżywać imieniny i jubileusze, składamy serdeczne życzenia.