Ogłoszenia Duszpasterskie: 19 Niedziela Zwykła – 9.08.2020r.

 1. Dziś przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 2. We wtorek 11 sierpnia o godzinie 1500 w naszym kościele kolejna MSZA  Św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę do Bożego Miłosierdzia szczególnie w intencji konających i o wygaszenie pandemii koronawirusa. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W tym dniu  przypada wspomnienie św. Klary. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 4. W czwartek – 13 sierpnia przypada – święto NMP Kalwaryjskiej. W tym dniu w kościele parafialnym św. Floriana Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1800 różaniec a o godz.18.30 Msza Św. i procesja.
 5. W piątek – 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
  i męczennika.
 6. W sobotę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Jest
  to najstarsze święto Maryjne w Kościele. Podczas każdej Mszy świętej święcenie kwiatów i ziół. Wszystkie polskie myśli i serca będą podążały w tym dniu do Częstochowy na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą modlimy się do Matki Bożej, Królowej Polski oraz do innych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujmy Maryi za jej opiekę nad Ojczyzną.
  W tym dniu naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także doniosłe wydarzenia z naszej narodowej historii: 100-ną rocznicę tzw. „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt  w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski.
 7. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.
 8. W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i w każdym miejscu umiejmy przeciwstawić się grzechowi pijaństwa!

Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia