Ogłoszenia Duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r.

  1. Dziś w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
  2. W czwartek 6 sierpnia –  ŚWIĘTO  PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. W Kościele obchodzono je stosunkowo wcześnie, bo już od VI wieku. Jako obowiązujące wprowadził je do kalendarza liturgicznego papież Kalikst III na podziękowanie Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego odniesione pod Belgradem w dniu 6 sierpnia 1456 roku.  W Polsce znane jest od XI wieku. Przemienienie Pańskie jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  3. Księża Pijarzy zapraszają na Uroczystości Odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa zostanie odprawiona w kościele pw., Przemienienia Pańskiego przy ulicy Pijarskiej 2  –  6 sierpnia o godzinie 1900 a liturgii będzie przewodniczył ks. biskup Janusz Mastalski. Uroczystości odpustowe poprzedzi nowenna która rozpocznę się 4 sierpnia br.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Po Mszach świętych o godzinie 9.00 i 17.30 okolicznościowe nabożeństwa. Okazja do spowiedzi codziennie od 5.30 – 9.30 i  00 – 18.00.
  5. W czwartek wyrusza z Krakowa 40 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami i do pozdrowienia pielgrzymów w czasie przejścia przez nasze miasto. Bliższe informacje na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej.
  6. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana; w piątek wspomnienie, św. męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy; w sobotę wspomnienie św. Dominika.
  7. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu wakacyjnym.