Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020

  1. Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim modlącym się w naszym kościele najlepsze życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni nasze serca pokojem, nadzieją i miłością w tym trudnym tegorocznym czasie. Niech blask poranka wielkanocnego opromienia naszą codzienność tak, byśmy potrafili dzielić się z innymi jeszcze bardziej sercem, wiarą i nadzieją w zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią. Radosnego świętowania, choć tylko w najbliższym gronie. Pomimo uciążliwej izolacji od dalszej rodziny wyśpiewujmy radosne Alleluja w naszych domach.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół do liturgii Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowanie dla Siostry Janiny i Pań wspomagających.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w naszym kościele odprawiamy według porządku niedzielnego. Przypominamy, że ze względu trwającej epidemii w świątyni może przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych. W telewizji publicznej TVP 1 o godzinie 7.00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach; o godzinie 11.00 z Watykanu z błogosławieństwem Ojca Świętego Urbi et Orbi.
  4. Przez cały tydzień będziemy przeżywali Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Codziennie odmawiajmy w naszych domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 wraz z Nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, błagając Boga o wygaśnięcie trwającej pandemii koronawirusa. W kościele Koronka będzie odmawiana  z udziałem tylko 5 osób. W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Łączmy się codziennie w modlitwie w rodzinach na różańcu z kapłanami modlącymi się w zamkniętych kościołach o godzinie 20.30 o zahamowanie epidemii i ulgę w cierpieniu dla chorych oraz wytrwałość i odwagę dla personelu medycznego.
  6. W przyszłą niedzielę – 19 kwietnia – przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia.

            Polecajmy miłosiernemu Bogu naszych zmarłych a szczególnie tych, którzy odeszli do Domu Ojca na skutek zakażenia koronawirusem.