Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła 27.01.2019

  1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła, w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, który jest patronem wychowawców.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi  przez cały tydzień   od 530 do 930  i od 1700 do 1800.
  3. W sobotę  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Ponieważ jest to pierwsza  sobota miesiąca
    w naszym kościele po Mszy św. o godzinie 900 odprawimy  Nabożeństwo Wynagradzające Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o które Matka Boża prosiła w czasie Objawień w Fatimie. Po Mszy św. w ramach tego nabożeństwa odmówimy cząstkę różańca św. z medytacją przed  Najświętszym Sakramentem za grzechy i zniewagi całej ludzkości. Jest to też XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na wsparcie  zakonów kontemplacyjnych. Osoby życia konsekrowanego Kościoła Krakowskiego zbiorą się na Mszy św. w Bazylice Mariackiej  o godzinie 1200.
  4. 11 lutego – przypada w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu przypada XXVII Światowy Dzień Chorego. Już dziś informujemy, że uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730. W czasie Mszy świętych o godzinie 900 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem.
  5. Od 1 lutego 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
  6. W dniu 7 listopada 2018 roku Ojciec Św. Franciszek zatwierdził trwający od wieków kult błogosławionego Michała Giedroycia, zakrystianina z kościoła św. Marka Ewangelisty w Krakowie i tym samym potwierdził, że jest on błogosławionym Kościoła Katolickiego. Dziękczynne  uroczystości diecezjalne odbędą się 8.06.2019 r. w Bazylice Mariackiej. Ponieważ wielu nie zna go dobrze, rektor kościoła św. Marka w Krakowie, ul. św. Marka 10, zaprasza na comiesięczne spotkania w każdy drugi piątek miesiąca (od lutego do maja) na godzinę 18.00 na konferencje przybliżające jego postać i duchowość oraz błogosławieństwo relikwiami Błogosławionego.