Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Zwykła 20.01.2019

  1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika oraz świętego Sebastiana, męczennika.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz.1630 w naszym kościele będzie śpiewał Chór Mariański z parafii Matki Bożej Lourdeńskiej. Po Mszy św. Chór zaprezentuje Koncert Kolęd. Serdecznie zapraszamy.
  3. Trwa TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,18-20). Uroczyste nabożeństwo słowa Bożego w sanktuarium św. Jana Pawła II dziś o godzinie 1530.
  4. W poniedziałek 21 stycznia liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy oraz tradycyjnie obchodzony jest Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Otoczmy naszych seniorów serdeczna modlitwą.
  5. We wtorek w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 1700. Msza św. z procesją światła.
  6. Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Do wtorku młodzież przygotowuje się do spotkania z papieżem we wszystkich panamskich diecezjach rozważając słowa Maryi: ”Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Polecajmy w modlitwie młodych, by ich spotkanie z Ojcem Świętym w dniach 22-27 stycznia br. przyniosło duchowe owoce.
  7. W czwartek wspominamy w liturgii św. Franciszka Salezego.
  8. W piątek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Zgromadzenie Księży Misjonarzy w tym dniu obchodzi rocznicę swego powstania. Centralne uroczystości  odbędą się w kościele księży Misjonarzy na Stradomiu. Uroczystej Mszy św. o godzinie 1800 będzie tam przewodniczył Ks. abp Damian Zimoń.  Z tej racji polecamy w tym dniu modlitwie wiernych kapłanów ze Zgromadzenia Misji oraz sprawę nowych powołań. W naszym kościele uroczysta Msza św.  o godzinie  1730.
  9. W sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  10. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia kolejnego tygodnia.