Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01.2019.

  1. Dziś przypada – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Św. poświęcamy kadzidło i kredę. Święto dzisiejsze jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Ofiary na misje można składać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. Wczoraj w królewskiej Katedrze na Wawelu święcenia biskupie przyjął ksiądz profesor Janusz Mastalski. Uroczystej liturgii przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Nowego Pasterza Kościoła Krakowskiego polecamy modlitewnej pamięci wszystkich wiernych.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Stowarzyszenie „DOBROSŁAW” przeprowadza Akcję Pomocy dla 7-letniego Filipa. Chłopiec choruje na zespół wad wrodzonych. Choroba ta wymaga kosztownego leczenia oraz rehabilitacji. Po Mszy świętej Wolontariusze zbierają ofiary na pomoc w leczeniu chłopca. Za każde poparcie akcji serdecznie dziękujemy.
  4. 4. W piątek 11 stycznia o godzinie 15.00 zgromadzimy się w naszym kościele wokół Cudownej Figury Matki Bożej Lourdeńskiej. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, polecimy się opiece Maryi
    i udzielimy indywidualnego błogosławieństwa słabym i chorym. Będzie to też kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do ewangelizacji poprzez rozpowszechnianie  „Daru Niepokalanej”, jakim jest Cudowny Medalik.
  5. 5. W przyszłą niedzielę przypada ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  6. 6. Już dziś informujemy, że w niedzielę 20 stycznia podczas Mszy św. o godz.16.30
    w naszym kościele będzie śpiewał Chór Mariański z parafii Matki Bożej Lourdeńskiej. Po Mszy św. Chór zaprezentuje Koncert Kolęd. Serdecznie zapraszamy.

Niech nasze spotkanie z Chrystusem, którego doświadczyliśmy w czasie tej Mszy świętej, przemieni nasze serca i uczyni nas świadkami wiary.