Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018

 1. W dzisiejszą niedzielę, która jest już ostatnią niedzielą kończącego się roku, czcimy Świętą Rodzinę.
 2. W poniedziałek – 31 grudnia – zakończenie starego roku. Serdecznie zapraszamy na Uroczystą Mszę św., którą odprawimy o godz.17.30. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.
 3. We wtorek 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu „O stworzycielu, Duchu przyjdź”. W tym dniu przepada 52 Światowy Dzień Pokoju.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 i 17.30 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne w czasie, którego będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne
  i misyjne. W piątek po Mszy św. o godz. 9.00 i 17.30 nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę – 5 stycznia – po Mszy św. o godz.9.00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy. W środę – 2 stycznia
  – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów
  i doktorów Kościoła. W czwartek – 3 stycznia  – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W piątek – 4 stycznia – św. Elżbiety Anny Bayley Seton, zakonnicy, założycielki Instytutu Sióstr Miłosierdzia św. Józefa.
 6. W przyszłą niedzielę 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, która nazywana jest Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy świętej poświęcimy kadzidło i kredę. Jest to też dzień modlitw dzieci i młodzieży za misje.
 7. Polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich z naszych rodzin i wspólnot, których
  w minionym roku Pan odwołał do Siebie.

Dobry Jezu a Nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie!