Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022 r.

  1. Dzisiaj przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika. W Polsce obchodzony jest też Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół do Uroczystości Odpustowej ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
  3. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę święto św. Mateusza apostoł i ewangelisty; w czwartek wspomnienie  błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; w piątek wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  4. W sobotę w kościele ss. Prezentek w Krakowie wspomnienie Najświętszej Maryi   Panny od wykupu  Niewolników – Matki Wolności i XIII Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
  5. W przyszły wtorek – 27 września – będziemy przeżywać Uroczystość św. Wincentego a Paulo, Patrona naszego kościoła, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarz i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oraz Patrona wszystkich katolickich dzieł charytatywnych.Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730.  Po Mszy św. o godzinie 900 Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 17.30. Na początku adoracji Nowenna przed 200 rocznicę Objawienia Cudownego Medalika.
    O godzinie 15.00  koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii św. i modlitwa  w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień od 530 do 930 i od 1700 do 1800.
  6. Informujemy, że od października wznawiamy cykl kazań katechizmowych. W tym roku będą one miały miejsce w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Pierwsze kazanie już 2 października. Jego tematem będzie Kościół Chrystusowy, czyli czym jest i co nam daje.

     Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli !