Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – 31.10.2021r.

  1. Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
  2. Jutro – 1 listopada –  będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte  według programu niedzielnego. W  tym dniu uwielbiamy Boga wieków w Jego Świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  3. We wtorek – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych, przebywających w czyśćcu. Pamiętajmy, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i Ofiary Mszy świętej. Od 2 listopada do 10 listopada w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach w naszym kościele, będziemy odprawiać wieczorną Mszę św. o godz.17.30.
  4. Penitencjaria Apostolska potwierdza, że również w tym roku podobnie jak w ubiegłym  nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go  za zmarłych,  ale może być on przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te mogą być dowolnie wybrane  przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.  Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza i spełnienie wymaganych prawem warunków. Są nimi spowiedź sakramentalna, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz modlitwa za zmarłych.  Osoby starsze i chore, które nie mogą opuścić domu, też mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych, modląc się za nich. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.
  5. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza  św. Antoniego.    Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych w miesiącu listopadzie. Na furcie naszego domu przyjmujemy wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy Mszę świętą o godz.17.30.
  6. W czwartek 4 listopada w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza.