Ogłoszenia Duszpasterskie: 29 Niedziela Zwykła – 17.10.2021r.

1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
2. W poniedziałek święto św. Łukasza, ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich, którzy odważnie i nawet z narażeniem własnego życia, niosą pomoc drugiemu człowiekowi w czasie ciągle trwającej pandemii.
3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy przez cały październik po wieczornej Mszy św.
4. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza św. Antoniego. Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych przez cały miesiąc listopad. Na furcie naszego domu przyjmujemy również Wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy wieczorną Mszę świętą o godz.1730.
5. W liturgii tygodnia: w środę Uroczystość św. Jan Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w piątek Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
6. W ostatnich dniach w kinach wyświetlane są ciekawe i wartościowe filmy. Jeden to „Fatima Ostatnia Tajemnica”. Intrygujący obraz hiszpańskich twórców przedstawia jak objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii świata ostatnich stu lat! Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców jest odkrycie, jak wiele wątków dotyczy naszego kraju. Drugi to “Wyszyński – zemsta i przebaczenie”. To z kolei próba przyjrzenia się nieznanemu dotąd szerszej publiczności etapowi życia przyszłego Prymasa Tysiąclecia. Film opowiada o latach wojennych, o pełnieniu przez Stefana Wyszyńskiego funkcji kapelana Armii Krajowej i o jego udziale w Powstaniu Warszawskim.
7. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.