Ogłoszenia Duszpasterskie: 16 Niedziela Zwykła – 18.07.2021r.

  1. Trwa dziewięciotygodniowa nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Każdego dnia podczas wszystkich Mszy św. modlimy się o dobre przygotowanie do tego wydarzenia. A w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. W liturgii tygodnia: we wtorek wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera; w środę wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła oraz wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika; w czwartek święto św. Marii Magdaleny;  w  piątek  święto  św. Brygidy,  zakonnicy,  patronki Europy; w sobotę  św. Kingi dziewicy – patronki górników solnych.
  3. W przyszłą niedzielę 25 lipca  obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
  4. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadzi Akcję pomocy dla 9 letniego Filipka. Chłopiec choruje na zespół wad wrodzonych.
  5. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży i dobrego bezpiecznego wypoczynku.