Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4.04.2021

 1. Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim modlącym się w naszym kościele najlepsze życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni nasze serca pokojem, nadzieją i miłością w tym trudnym tegorocznym czasie. Niech blask poranka wielkanocnego opromienia naszą codzienność tak, byśmy potrafili dzielić się z innymi jeszcze bardziej sercem, wiarą i nadzieją w zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią. Radosnego świętowania, choć tylko w najbliższym gronie, pomimo uciążliwej izolacji od dalszej rodziny, wyśpiewujmy radosne Alleluja w naszych domach.
 2. Przez cały tydzień będziemy przeżywali Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Z racji uroczystego charakteru oktawy,  w najbliższy piątek nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego z nowenną przed uroczystością dziś i przez cały tydzień o godzinie 1500.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół do liturgii Wielkiego Tygodnia.
  Szczególne podziękowanie dla Siostry Janiny i Pań wspomagających.
 5. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w naszym kościele odprawiamy według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę jutro będą  przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jan Pawła II.
 6. W związku z ograniczeniami pandemicznymi zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych  i   W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w telewizji publicznej TVP 1 o godzinie 700 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach; o godzinie 1000 z Watykanu z błogosławieństwem Ojca Świętego Urbi et Orbi.
 7. W przyszłą niedzielę – 11 kwietnia – Uroczystość Bożego Miłosierdzia.
 8. Ze smutkiem informujemy, że 1 kwietnia w Wielki Czwartek odszedł nagle do wieczności śp. ks. Stefan Zając, misjonarz, który  pracował ponad 30 lat na misjach na Madagaskarze i 12 lat posługiwał jako duszpasterz we Francji. Od 2015 roku przebywał w naszym kleparskim domu. Pogrzeb odbędzie się w rodzinnej miejscowości Więciórka w środę 7 kwietnia 2021 roku o godzinie 13.00. W naszym kościele Msza św. za śp. Ks. Stefana we wtorek 6.04.2021 o godzinie 17.30.
 9. Łączmy się codziennie w modlitwie w rodzinach na różańcu z kapłanami modlącymi się w zamkniętych kościołach o godzinie 2030 o oddalenie epidemii i ulgę w cierpieniu dla chorych oraz wytrwałość i odwagę dla personelu medycznego.