Ogłoszenia Duszpasterskie: 3 Niedziela Zwykła – 24.01.2021

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ustanowił ją Ojciec święty Franciszek 30 września 2019 roku, w liturgiczne wspomnienie św. Hieronima, tłumacza Pisma św., twórcy słynnej Wulgaty. Jest ona obchodzona w kościele katolickim na całym świecie w 3 Niedzielę zwykłą. Obchodzimy też dziś w liturgii wspomnienie  Św. Franciszka Salezego, Biskupa i doktora kościoła.
  2. W poniedziałek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Zgromadzenie Księży Misjonarzy w tym dniu obchodzi rocznicę swego powstania. Centralne uroczystości  odbędą się w kościele księży Misjonarzy na Stradomiu. Z tej racji polecamy w tym dniu modlitwie wiernych kapłanów ze Zgromadzenia Misji oraz sprawę nowych powołań. W naszym kościele uroczyste Msze św. o godzinie  900  i  1730.
  3. W liturgii tygodnia: we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusz i Tytusa; w czwartek śTomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła.
  4. Od 1 do 19 lutego 20201 roku będzie trwała rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem. Zainteresowanych rodziców Siostry zapraszają do kontaktu z Przedszkolem.
  5. Zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP podczas każdej Mszy św. modlitwą ogarniamy poszkodowanych i ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Do puszki przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na materialną pomoc dotkniętym kataklizmem.
  6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu.