Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Antoniego, opata i jest to też 24 Dzień Judaizmu w kościele Katolickim w Polsce.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN pod hasłem: „ Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15,59) na całym świecie obchodzony będzie  od 18 do 25 stycznia 2021 roku. W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godzinie 15.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach z ograniczoną ilością wiernych, zaś transmitowane będzie za pośrednictwem internetu na stronie diecezja.pl.  Ze względu na sytuację epidemiczną większość wydarzeń odbędzie się online.   
  4. W czwartek 21 stycznia liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy, oraz tradycyjnie obchodzony jest Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Otoczmy naszych seniorów serdeczną modlitwą.
  5. W piątek wspominamy w liturgii św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  6. Niedziela Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego,  będzie obchodzona 24 stycznia br. Ma ona przypominać wszystkim pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego.
  7. W przyszłą niedzielę, zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP, podczas każdej Mszy św. modlitwą będziemy ogarniali poszkodowanych i ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Do puszki przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na materialną pomoc dotkniętym kataklizmem.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia kolejnego tygodnia.