Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

  1. Dzisiaj Kościół wspomina w liturgii Chrzest Pana Jezusa. Niech ten fakt przypomni nam znaczenie naszego Chrztu. Przez Chrzest św. staliśmy się Dziećmi Bożymi, zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.
  2. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy cykl świąt skupionych wokół misterium Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie i Objawienie Pańskie). Dzisiaj też kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do wtorku przed Wielkim
  3. W poniedziałek 11-go stycznia o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA  Ś w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej  Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę   do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do ewangelizacji poprzez rozpowszechnianie  „Daru Niepokalanej”, jakim jest Cudowny Medalik.
  4. W przyszłą niedzielę 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. Jest to też24 Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.