Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020r.

  1. W dzisiejszą niedzielę, która jest już ostatnią niedzielą kończącego się roku, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Święto patronalne rodzin chrześcijańskich. Dzisiaj też przypada święto Świętego Jana Ewangelisty.
  2. W poniedziałek – 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  3. W czwartek – 31 grudnia – zakończenie starego roku. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą odprawimy o godz.30. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na  zakończenie roku.
  4. W piątek 1 styczniaNowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki       W tym dniu   ze względu na zakaz poruszania się do godziny 6.00  nie będzie Mszy świętych o godzinie 5.30 i 6.00. Intencje Mszy św. z godziny 5.30 i 6.00 będą odprawione podczas Mszy św. o godzinie 7.30. Porządek pozostałych Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub odśpiewanie w kościele lub kaplicy hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. 1 stycznia obchodzimy też 54 Światowy Dzień Pokoju.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz.9.00 odprawimy nabożeństwo  do NSPJ, a w sobotę   nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i zniewagi.
  6. W sobotę – 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;  biskupów i doktorów Kościoła.
  7. Polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich z naszych rodzin i wspólnot, których w minionym roku Pan odwołał do Siebie.