Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020r.

  1. W czwartek – 24 grudnia – przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech jej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według św. Łukasza 2,1-20), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamiętajmy o tradycyjnym zachowaniu postu w Wigilię. W czwartek nie będzie Mszy św. popołudniowej o 17.30.
  2. Spowiedź dzisiaj od 5.30 do 12.30 i od 15.30 do 18.00; od poniedziałku do środy od 5.30 do 11.30 i od 15.00 do 18.00; w czwartek – (w wigilię) spowiedź od 30  do 11.00.
  3. Pasterkę w naszym kościele odprawimy 24 grudnia o godzinie 22.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest również na Fundusz Obrony Życia SOS.
  4. W piątek – 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według programu niedzielnego.
  5. W sobotę – 26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu Msze św. w naszym kościele według programu niedzielnego. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  6. W przyszłą niedzielę – 27 grudnia – obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu też przypada święto św. Jana apostoła i ewangelisty.
  7. Ojciec św. Franciszek 8 grudnia br. ogłosił w kościele powszechnym Rok Świętego Józefa dla uczczenia 150. Rocznicy dnia, w którym święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Udziela się Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencją Ojca Świętego). Bliższe informacje na stronie internetowej naszego kościoła.
  8. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można zaopatrzyć się jeszcze w opłatki wigilijne.
  9. Niech Pokój, Radość, Miłość i Dobroć, które mają swe źródło we Wcielonym Synu Bożym, zagoszczą w naszych domach.