Ogłoszenia Duszpasterskie: 14 Niedziela Zwykła – 5.07.2020r.

  1. W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy  Leduchowskiej dziewicy; w środę wspomnienie   św. Jana z Dukli, prezbitera;  w sobotę  – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  2. W sobotę 11-go  lipca  o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA  Święta w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  3. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego, dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na pomoc dotkniętym podtopieniami i zalaniami w archidiecezji krakowskiej. Ofiary na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary w imieniu poszkodowanych serdecznie dziękujemy.
  4. Dzisiaj też na zakończenie każdej Mszy św. odnowimy „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Królowej Polski”. Ten sam Akt został wypowiedziany  3 maja br. na Jasnej Górze przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
  5. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu wakacyjnym.