Ogłoszenia Duszpasterskie: 11 Niedziela Zwykła – 14.06.2020r.

  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. W środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Święty Brat Albert jest patronem Caritas.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczyste Msze święte w naszym kościele o godzinie 9.00 i 17.30. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu…..” Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie wspomnienie błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego, kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę 21 czerwca podczas Mszy świętej o godzinie 12.00  będziemy przeżywali jubileusz 55 lecia kapłaństwa Ks. Romana Barabasza, długoletniego kapelana naczelnego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W tym dniu przypada też wspomnienie   św. Alojzego Gonzagi,
  6. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i cierpiących; o personelu medycznym. Łączmy się w modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 20.30 o wygaszenie pandemii koronawirusa.
  7. Ze smutkiem i żalem informujemy, że w minioną środę 10 czerwca br w naszym Domu Zgromadzenia na Kleparzu zmarł nagle ks. Augustyn Konsek w wieku 77 lat życia i 52 roku kapłaństwa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 16 czerwca 2020 roku o godzinie 11.00 w kościele św. Wincentego a Paulo na kleparzu. O godz.13.15 odprowadzenie od bramy głównej cmentarza Rakowickiego do grobowca Zgromadzenia.