Ogłoszenia Duszpasterskie: X Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7.06.2020r.

  1. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W czwartek – 11 czerwca –  UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało). Centralna procesja Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Wawelskiej o godzinie  900. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W parafii św. Floriana o godzinie 1515  Msza św. a następnie procesja eucharystyczna wokół  kościoła.
  3. W czwartek 11-go czerwca w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 1500  w naszym kościele  MSZA  Św. kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej  Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Zapraszamy  Apostolat Maryjny i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do ewangelizacji poprzez rozpowszechnianie  „Daru Niepokalanej”, jakim jest Cudowny Medalik i wszystkich czcicieli Matki Bożej Lourdeńskiej.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspomnienie: w poniedziałek, św. Jadwigi Królowej; w piątek błogosławionego Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy; w sobotę św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora kościoła.
  5. Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia.