Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość w języku ludowym nazywana jest także w Polsce Zielonymi Świątkami. To najstarsze święto w Kościele katolickim – obchodzono je bowiem już w czasach apostolskich. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: ,, O Stworzycielu Duchu przyjdź…”. Dzisiaj też przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Uroczyste Msze św. odprawimy o godz.900 i 1730.
  3. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać od jutra, zawsze po Mszy św. wieczornej.
  4. W liturgii tygodnia : w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;  w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszelkie zniewagi i grzechy a w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 30 – 9.30   i  17.00 – 18.00, w niedzielę  30 minut przed każdą  Mszą św.
  7. W piątek o godzinie 17.30 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Kamil Laba CM, który w sobotę 23 maja 2020 roku w kościele seminaryjnym na Stradomiu z rąk ks. biskupa Damiana Muskusa otrzymał święcenia kapłańskie. Po Mszy świętej ksiądz prymicjant udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.
  8. W przyszłą niedzielę – 7 czerwca – obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.