Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

  1. Dzisiaj rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Zachęcamy do czytania Pisma świętego.
  2. W środę przypada święto św. Katarzyny  Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki  Europy. W tym dniu  rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św. o godzinie 9.00 okolicznościowe nabożeństwa.
  4. W piątek po wieczornej Mszy świętej o godz.1730 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiali przez cały miesiąc maj po Mszy św. popołudniowej. W niedziele po Mszy św. o godz. 1630, w tygodniu po Mszy św. o godz. 1730. Przez cały miesiąc maj nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. popołudniową.
  5. W piątek 1- maja wspomnienie św. Józefa, rzemieślnik.
  6. Ponieważ 3 maja przypada w niedzielę, wyjątkowo w tym roku w sobotę – 2 maja –będziemy obchodzili UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY  KRÓLOWEJ  POLSKI, głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele odprawimy według porządku dnia powszedniego. Ostatnia Msza św. przedpołudniowa o godzinie 9.00. Msza św. popołudniowa o 17.30. W tym dniu na każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
  7. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  8. Polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Domu Ojca z powodu zarażenia koronawirusem.