Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – 3.05.2020

  1. Dzisiaj świętujemy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy w niedziele o godz.1715  w dni powszednie o godz.1800.
  3. W poniedziałek 4 maja  obchodzimy Święto św. Floriana, męczennika, patrona naszej parafii i miasta Krakowa.
  4. We wtorek wspomnienie św. Stanisława KAZIMIERCZYKA, kapłana.
  5. W środę 6 maja  ŚWIĘTO  ŚWIĘTYCH  APOSTOŁÓW   FILIPA   i  JAKUBA.
  6. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. o godzinie 900 okolicznościowe nabożeństwo.
  7. W piątek 8 maja UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Uroczyste Msze św. w naszym kościele  o godz. 900 i 1730. Za racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę – 9 maja – przypada Uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym dniu otoczmy Siostry Miłosierdzia, które posługują również w naszym Domu i kościele, naszą szczególną modlitwą. Wypraszajmy Siostrom potrzebne Boże błogosławieństwo w realizacji charyzmatu Zgromadzenia i łaskę nowych powołań.
  9. Trwajmy na modlitwie różańcowej w naszych rodzinach, każdego dnia o godzinie 20.30, prosząc Boga o wygaszenie pandemii koronawirusa. O ulgę w cierpieniu dla chorych i siłę dla personelu medycznego.
  10. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto naszego Domu,( numer konta znajduje się na stronie internetowej ) na utrzymanie naszego kościoła.