Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020r.

  1. Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski zachęca do stosowania się do wszystkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19. Apeluje również do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach. Niech w Mszach św. uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz   z najbliższą rodziną. Wszystkich zachęca do wytrwałej modlitwy w intencji chorych oraz tych wszystkich, którzy są zaangażowani w pomoc dla nich.
  2. Przewodniczący Episkopatu Polski prosi kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji służb medycznych i sanitarnych. Prosi wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.
  3. Transmisje Mszy świętych dziś: Telewizyjne – TVP 1 godz. 7.00 i 00; TV Trwam  9.30;  TVP Polonia 13.00; Radiowe – Polskie Radio 9.00 i 19.00. Od poniedziałku 16.III do niedzieli 22.III – TVP 1 Godz.7.00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku 16.III do piątku  20.III br.  Godz.20.00 TVP3 z Jasnej Góry oraz na kanale You Tube dostępnym na stronach internetowych www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl
  4. Wszystkie komunikaty są wywieszone w gablocie przed kościołem.
  5. W liturgii w czwartek 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  6. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych oraz tych, którzy odeszli do Domu Ojca zakażeni nowym wirusem !

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !