Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

  1. W naszej Archidiecezji od dnia dzisiejszego rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, to jest do 7 czerwca br. Dzisiaj też  rozpoczyna się też 51 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu. Jest to zarazem liturgiczne wspomnienie św.Polikarpa, biskupa i męczennika.
  2. Najbliższa środa to Środa popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. W tym dniu odprawimy dodatkowe Msze św. o godzinie 1000 i 1630. Podczas wszystkich Mszy świętych obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że w Środę popielcową obowiązuje post, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, polegający na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny na miarę naszych możliwości.
  3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy Gorzkie Żale po Mszy świętej popołudniowej, która rozpoczyna się o godz.1630. Kazania pasyjne będą głoszone podczas tego nabożeństwa przez kleryków naszego seminarium. W niedziele Wielkiego Postu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed popołudniową Mszą świętą  a także w pierwszy piątek miesiąca.
  4. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i 1730 odprawiać będziemy Drogę Krzyżową. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Jest to odpowiedź na apel Papieża Franciszka. Stając razem do modlitwy wynagradzającej, uczmy się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie i grzech nie są sprawą prywatną.
  6. W związku ze zbliżającą się 100-ną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II można zyskać odpust zupełny nawiedzając Bazylikę św. Floriana – po spełnieniu określonych prawem warunków.
  7. Informujemy, że organizowana jest Narodowa Pielgrzymka do Grobu św. Jana Pawła II w dniach od 14 do 19 maja 2020 roku. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii. Zapisy przyjmuje ks. Grzegorz Szewczyk proboszcz parafii św. Floriana do dnia 29 lutego 2020 r.