Ogłoszenia Duszpasterskie: 5 Niedziela Zwykła – 9.02.2020r.

  1. We wtorek – 11 lutego – w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu też, przypada XXVIII Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 1730. Liturgii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi J.E. Ks. Biskup Janusz Mastalski. W czasie Mszy świętych o godzinie  900 i 1730  udzielimy Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Prosimy aby osobom starszym i chorym umożliwić przybycie do świątyni.  Od godziny 1000 do 1700 będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej Lourdeńskiej. O godzinie 1500 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. (Nie będzie wyjątkowo  Mszy św. o godzinie 15.00 jak to bywa każdego jedenastego dnia miesiąca). Adoracja zakończy się o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych, a szczególnie chorych, cierpiących, starszych i opiekujących się chorymi do udziału w tych Uroczystościach.
  2. Dom Pomocy społecznej im. Helclów zaprasza opiekujących się w domach osobami starszymi lub chorymi do skorzystania z bezpłatnej pomocy i wsparcia w ramach warsztatów i poradnictwa. Spotkania dla opiekunów  w środy o godzinie 1600 w Domu Pomocy Społecznej im. Helclów przy ul. Helclów 2. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii a także są zamieszczone na plakacie przy wyjściu z kościoła i  w gablocie przed kościołem.
  3. W liturgii tygodnia w piątek przypada święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli wystawę poświęconą Kapelanowi Solidarności Błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce. W ramach ogłoszeń promotor kultu Bł. Ks. Jerzego przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo kapłana męczennika.
  5. W przyszła niedzielę też, Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW”  przeprowadzi kwestę  na rzecz chorego dziecka.
  6. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6
    w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.