Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 6.10.2019r.

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brunona, prezbitera
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiamy w niedziele po Mszy św. o godz.16.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.17.30.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę  święto bł. Wincentego Kadłubka; w czwartek  wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej;  w piątek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;  w sobotę – wspomnienie  bł. Jana Beyzyma, kapłana; a w przyszłą niedzielę –  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę – 13 października – w Dniu Fatimskim przypada ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W Bazylice św. Floriana o godz.18.00 – Różaniec Fatimski, następnie Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej.
  6. W sobotę o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie wspólnoty Apostolatu Maryjnego.
  7. W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzony będzie XIX Dzień Papieski pod hasłem: ,,Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołami zbierane będą ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu zdolnej, a niezamożnej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II, który przed 41 laty został powołany na Stolicę Piotrową.
  8. Z radością informujemy, że Papież Franciszek zatwierdził dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jeden z nich oficjalnie uznaje cud za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Tym samym spełniony został ostatni wymóg niezbędny do beatyfikacji.
  9. Polecamy prasę katolicką – zapraszamy do lektury najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, a w nim artykuł o sile modlitwy różańcowej oraz o sukcesie wychowania dziecka.