Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019r.

  1. Dzisiaj przypada święto świętych Archaniołów: Michała,  Gabriel  i  Rafała.
  2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku, z woli  papieża Franciszka, przeżywać go będziemy również jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem:”Ochrzczeni i posłani.Kościół Chrystusa z misją w świecie”.  Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali codziennie po Mszach świętych wieczornych. W niedzielę – po Mszy św. o  16.30,  w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.30. Na pierwsze nabożeństwo zapraszamy we wtorek. W październiku udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele czy w kaplicach publicznych. W czasie nabożeństw różańcowych modlić się będziemy szczególnie za Ojca św., za Ojczyznę, za dzieci  i młodzież (o katolickie wychowanie) za misje, za chorych i cierpiących oraz o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.
  3. Pierwszego października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła. W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w piątek  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. O godzinie 15.00  w kościele wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek wynagradzające Najświętszemu Serca Pana Jezusa.
  5. W sobotę jako pierwszą miesiąca w naszym kościele odprawimy kolejne Nabożeństwo Wynagradzające Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o które Matka Boża prosiła w czasie Objawień w Fatimie. Po Mszy św. w ramach tego nabożeństwa odmówimy cząstkę różańca św. z medytacją przed  Najświętszym Sakramentem za grzechy i zniewagi całej ludzkości. Na uroczystą Mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy w sobotę na godzinę 9.00.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Niedzieli” wywiad      z premierem Mateuszem Morawieckim; ponadto inny artykuł a w nim pytania o Anioła Stróża  oraz artykuł jak Chiny walczą o utrzymanie  wolności i swobód obywatelskich.
  7. W przyszły poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.