Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019r.

  1. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
  2. Jutro przypada wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  3. We wtorek w kościele ss. Prezentek w Krakowie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od wykupu  Niewolników – Matki Wolności. Msze św. o godz. 1430  i  1800.
  4. W piątek27 września – będziemy przeżywać Uroczystość św. Wincentego a Paulo, Patrona naszego kościoła, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarz i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oraz Patrona wszystkich katolickich dzieł charytatywnych.  Msze św. z kazaniem odprawimy o 800 i 900. Po Mszy św. o godzinie 900  będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja.
    O godzinie 1700nabożeństwo do  świętego Wincentego. O godz. 1730 – Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Biskup – Jan ZAJĄC. Podczas Sumy Odpustowej  nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jan Pawła II. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust zupełny. Warunkiem jest przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień od 530 do 900 i od 1700 do 1800. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych do udziału w Uroczystościach Odpustowych w naszym kościele.
  5. W sobotę – 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej.
  6. W przyszła niedzielę – 29 września – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże. !