Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

  1. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracowników mediów, aby wykonywali swoje powołanie z poświęceniem i zawsze byli głosicielami prawdy. Dzisiaj też, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  2. We wtorek, 17 września, przypada 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o poległych na Wschodzie. Jest to też, liturgiczne wspomnienie św.Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła, oraz św.Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  3. W środę 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Święty Stanisław Kostka czczony jest także jako patron Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym roku przypada 451-ta rocznica śmierci tego świętego.
  4. W tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy jeszcze: w piątek – 20 września  – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; w sobotę – 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  5. W przyszły piątek – 27 września – będziemy przeżywać Uroczystość św. Wincentego a Paulo, Patrona naszego kościoła, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia oraz Patrona wszystkich katolickich dzieł charytatywnych. Już dziś zapraszamy Wszystkich Wiernych modlących się w naszym kościele, do udziału w Odpuście ku czci św. Wincentego. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona 27 września o godz.1730, podczas której nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni.
  6. Solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a wszystkim błogosławionego tygodnia.