Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2019r.

 1. W dzisiejszą niedzielę 8 września przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.
 2. W liturgii w poniedziałek wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy i bł. Fryderyka Ozanama.
 3. Każdego 11 dnia miesiąca gromadzimy się w naszym kościele wokół Cudownej Figury Matki Bożej Lourdeńskiej.  W środę kolejna Msza św.  w intencji chorych godz. 1500  z udzieleniem Sakramentu chorych w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej. Na zakończenie udzielimy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
  W tym dniu przypada też w liturgii wspomnienie św. Jana Gabriela Perboyre, kapłana i męczennika, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który w 1840 roku poniósł śmierć męczeńską w Chinach.
 4. W czwartek – w liturgii wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, a w piątek – 13 wrześniawspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  W Bazylice św. Floriana z racji dnia fatimskiego zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz.1800 – różańcem fatimskim, następnie Msza św. z kazaniem i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W sobotę – 14 września – będziemy obchodzili Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Uroczyste Msze św. z kazaniem o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA – o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi – Ks. Kazimierz Stelmach CM – zastępca dyrektora Fundacji imienia ks. Siemaszki „Radosna Nowina  2000” w Piekarach pod Krakowem. Serdecznie zapraszamy do udziału w Odpuście w naszym kościele. Będziemy się łączyli w tym dniu również z wszystkimi zebranymi „pod krzyżami”w całej naszej ojczyźnie a szczególnie z zebranymi na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem, gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne “Polska pod krzyżem”. W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia w ramach tego spotkania o godzinie 1500.
 6. Ojcowie Cystersi z Mogiły zapraszają na Uroczystości Odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Sanktuarium w Krakowie – Mogile w dniach 14 – 21 września br. Centralna Uroczystość – w przyszłą niedzielę – 15 września       o godz.1100.
 7. W przyszłą niedzielę – 15 września –wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i rozpoczęcie 9 Tygodnia Wychowania.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.